פילינג

המילה פילינג מגיעה אלינו מהפועל בשפה האנגלית 'to peel' שמשמעותו לקלף. ברפואה אסתטית, פילינג הינו טיפול רפואי של קילוף, הסרה או אם תרצו השלה של השכבה העליונה הקרנית של העור. המטרה שטיפול זה משרת הינה שיפור המראה החיצוני של העור על-ידי הסרת תאי העור המתים שמתחתם נמצא עור צעיר ובריא. הפילינג במקרים רבים מהווה תחליף לכירורגיה פלסטית. פילינג כימי מסייע להתחדשות מהירה של העור, אשר לאחר הטיפול נראה צעיר, בריא ורענן יותר. קיים מגוון של טיפולים בפילינג כימי, אשר פותר בעיות אסתטיות רבות באמצעות שימוש בחומצה גליקולית, חומצה טריכלורואצטית, חומצה רטינואית, פנול והשילובים של אלה. הרפואה האסתטית באופן מסורתי מונה שלושה סוגים עיקריים של טיפולי פילינג לפי מידת עומק החדירה לעור:

פילינג עמוק באמצעות פנול – חודר לשכבות העמוקות יותר של העור. סוג זה של פילינג מיועד לטיפול בבעיות עור כגון: קמטים, חריצים וצלקות, התקרנות יתר (היפרקרטוזיס) ופיגמנטציה. מדובר בטיפול רפואי המתבצע על-ידי רופא בתנאים של בית חולים;

פילינג בינוני באמצעות חומצה טריכלורואצטית (15-40%);

פילינג שטחי באמצעות AHA וחומצה גליקולית (25-70%) – מיועד לרוב לטיפול ומניעה של תופעת האקנה. מדובר בפרוצדורה טיפולית קלה שמסייעת בהחלקה ויישור של שכבות העור העליונות ובשיפור הסטרוקטורה של האפידרמיס מבלי לפגוע בעור.

 

פילינג שטחי מומלץ במקרים של:

אקנה (פצעי בגרות);

דרמטיטיס וסבוריאה שמנונית;

עור עם היפר פיגמנטציה;

עור שמן;

פגמים קוסמטיים זעירים;

שלבים ראשוניים של הזדקנות העור.

פילינג בינוני

מתאים לטיפול בעור שהגיל הותיר בו את חותמו, וכמו כן להסרת סימני מתיחה. הפילינג הבינוני דורש תקופת התאוששות בת שבוע ימים לאחר הטיפול.

פילינג בינוני מומלץ במקרים של:

סימני מתיחה לאחר הרזיה או לידה;

קמטים וחריצים כתוצאה מהזדקנות העור;

חריצים וצלקות כתוצאה מאקנה והיפר פיגמנטציה;

התוצאות של טיפול בפילינג בינוני:

צבע פנים בריא;

עור מתוח וחלק;

העלמת קמטים;

הקטנת הנקבוביות של העור;

מראה פנים צעיר ובריא יותר.

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות

לקוחות ממליצים

ד"ר ספיבק היקר, רב תודות על הטיפול המקצועי. בזכותך אנו נראות נהדר, הביטחון עולה והחיוך ישר כוח. תודה רבה!
cat_10
שירין
רמת גן

טיפולים נוספים שיכולים לעניין אותך